Charles Billich
Rodio se u Lovranu kao Karlo Bilić. Zbog neslaganja s komunističkim vlastima, nekoliko je godina proveo u zatvoru. Pušten je posredstvom Crvenog križa, nakon čega je emigrirao u Australiju 1956. godine, a tamo je i završio studij umjetnosti. Motivi njegovih slika su portreti, prikazi sportskih događanja, balet,arhitektura, kazalište i religijski motivi.
Bio je službeni umjetnik velikog broja sportskih i kulturnih događanja poput utrke formule 1 u Melbourneu 1996. godine, na Olimpijskim igrama u Atlanti 1996. godine, u Sydneyu 2000. godine, u Ateni 2004. godine i Pekingu 2008. godine. Sudjelovao je u obilježavanju sto godina Nobelove nagrade 2001. godine.
Njegove slike nalaze se u muzejima i galerijama diljem svijeta npr. u Vatikanu, u Olimpijskom muzeju u Lausanneu, u Muzeju Crvenog križa u Ženevi, u zgradi Ujedinjenih naroda u Ženevi, u zgradi japanskog parlamenta, u hramu Shaolin u Kini itd. Nalaze se i u Gradskom poglavarstvu Rijeke, u hrvatskom veleposlanstvu u Canberri i u australskom veleposlanstvu u Zagrebu.
Naslikao je ciklus slika posvećen hrvatskim znanstvenicima poput Ruđera Boškovića, Slavoljuba Penkale, Nikole Tesle, Fausta Vrančiča i drugih. Također je slikao je i blaženog Alojzija Stepinca, te pape Ivana Pavla II. i Benedikta XVI.
Dobitnik je velikog broja nagrada i priznanja, uključujući naslov počasnog građanina Atlante. O njemu je napisan veći broj knjiga. U Kini su objavljene poštanske marke s motivima njegovih slika. Bio je prijatelj pape Ivana Pavla II., a druži se s mnogim glumcima i političarima poput Billa Clintona i Nelsona Mandele
Krivotvorina umjetničke slike
Charles Billicha „Akt žene s violinom“
tehnika: tisak na papiru
dimenzije: 57 x 82cm
MP 2992
U pratećoj dokumentaciji prilikom preuzimanja slike nije bilo spomena zašto je krivotvorena. Igrom slučaja, izložbu je posjetio sam slikar koji je izjavio da su slika i potpis krivotvoreni. U potpisu čak nedostaje drugo slovo „i“ pa je slika potpisana kao „Billch“