Ususret izložbi o Vučetiću

Predavanje o životu i djelu Ivana Vučetića, velikana svjetske kriminalističke znanosti, pred oko 140 učenika pet razrednih odjeljenja s nastavnicima, održano je 9. travnja u Osnovnoj školi Pantovčak u Zagrebu. Predavanje je održao Željko Jamičić, voditelj Muzeja policije, sa suradnicima.

Predavanje o životu i djelu Ivana Vučetića - velikana svjetske kriminalističke znanosti

Bliži se početak izložbe o velikanu Ivanu Vučetiću. Ubrzavaju se pripreme na različitim stranama u što su uključeni stručnjaci iz različitih institucija, od Botaničkog vrta u Zagrebu, Gradske knjižnice, Tehničkog muzeja, Hrvatske pošte, Hrvatskog filatelističkog saveza do Centra za kriminalistička vještačenja, a Muzej policije pridonosi pripremama  održavanjem predavanja po zagrebačkim osnovnim i srednjim školama.

Kako će spomenuta izložba, koja će se održati u Muzeju Mimara, biti otvorena svega četrnaest dana nakon čega se seli u drugi grad, vrijeme "otvorenosti izložbe" zasigurno neće biti dostatno da je posjeti veći broj školaraca - što bi bilo šteta. Doskočilo se  tomu zamisli da se do kraja godine u zagrebačkim osnovnim i srednjim školama održavaju predavanja o Ivanu Vučetiću, njegovu životu i prinosu svjetskoj kriminalističkoj znanosti, što je podržao Gradski ured za obrazovanje.

Prvo predavanje, pred oko 140 učenika pet razrednih odjeljenja s nastavnicima, održano je 9. travnja u zagrebačkoj Osnovnoj školi "Pantovčak". Predavanje je održao voditelj Muzeja policije Željko Jamičić sa suradnicima: Markom Galetićem, kriminalističkim tehničarom iz Odjela kriminalističke tehnike Policijske uprave zagrebačke i fotografkinjom Dubravkom Pavković-Pogačar iz Odjela za odnose s javnošću MUP-a.

Učenici su iskazali zanimanje i s pozornošću pratili predavanje, što je nagrađeno zornim prikazom izazivanja otisaka prstiju i mogućnošću da kriminalistički tehničar pojedinačno zainteresiranom učeniku izradi jedan za uspomenu.

Prijave za predavanja su u tijeku, a zainteresirani nastavnici mogu se prijaviti na telefonski broj 61 22 105.