U Vrpolju otvorena izložba "Uvijek IN"

Izložbu je organizirao Muzej policije u suradnji sa Službom prevencije Ravnateljstva policije i Zapovjedništvom interventne policije

U Vrpolju, 17. prosinca 2021., u sklopu održavanja preventivnih aktivnosti, održan je program u sklopu kojeg je prikazana predstava Hrvatskog narodnog kazališta iz Osijeka pod nazivom „Zmajevi koji ne lete“, održan Okrugli stol i javna sjednica Vijeća za prevenciju kriminaliteta Općine Vrpolje, te je otvorena izložba Muzeja policije u Spomen galeriji Ivana Meštrovića u Vrpolju.

Izložba je posvećena interventnoj policiji koja ove godine slavi 20 godina osnutka pa je izloženo 30tak fotografija autorice Tepeš Galić iz svakodnevnog rada interventnih policajaca i policajki.

Posebno su fotografija istaknute aktivnosti poput zaštite državne granice, osiguranja sportskih i drugih okupljanja, angažman interventnih policajaca u slučajevima opće opasnosti prouzročene elementarnim nepogodama, katastrofama i sl.

Osim fotografija na izložbi se mogu vidjeti i odore i oprema koju koristi interventna policija, tonfe, zaštitna oprema za javni red i mir, zaštitni prsluci i dr.

Izloženo je i nekoliko predmeta kao što su poligraf, kriminalistički kovčežić te tehnika izrade foto robota koju je prezentirao Zoran Kon, iz PU osječko-baranjske.

Na otvorenju izložbe govorile su ravnateljica Spomen galerije Ivana Meštrovića Suzana Vardić Bilić, voditeljica Muzeja policije Helena Jelinek Mareljić, a izložbu je otvorila načelnica Općine Vrpolje Ankica Zmaić.

Ravnateljica Spomen galerije zahvalila je na izuzetnoj suradnji s policijom u Vrpolju za koju se nada da će i dalje biti na visokoj razini.

Ovom izložbom želimo zahvaliti svim kolegicama i kolegama interventnim policajcima za njihov trud i uspjehe u radu i poželjeti im još puno obljetnica, a naročito da i dalje budu na ponos svim građanima naše domovine, zaključila je Jelinek Mareljić.

Izložbu je otvorila načelnica Općine Vrpolje te pozvala prisutne na zajedničko razgledavanje.