Otvorena izložba "Krvavi Uskrs 1991."

U Policijskoj školi "Josip Jović", je u četvrtak, 23. ožujka otvorena izložba povodom obljetnice Krvavog Uskrsa na Plitvicama 1991. godine

U predvorju Policijske škole "Josip Jović", u četvrtak, 23. ožujka, u znak sjećanja na prvog poginulog hrvatskog redarstvenika Josipa Jovića izloženi su likovni radovi koji su rezultat dugogodišnjeg truda i marljivog rada hrvatskih branitelja i članova njihovih obitelji nastalih na likovnim radionicama Ustanove za sveobuhvatnu skrb "Tigrovi".

Otvorenju izložbe nazočili su načelnik Policijske akademije "Prvi hrvatski redarstvenik", Josip Ćelić, ravnatelj Ustanove za sveobuhvatnu skrb "Tigrovi", Ervin Škacan, voditelj likovnih radionica u Ustanovi za sveobuhvatnu skrb "Tigrovi", Đuro Đurić i voditelj Muzeja policije, Nikša Jelovčić, te drugi važni gosti i uzvanici.

Svim prisutnima riječi dobrodošlice i zahvale uputio je voditelj Muzeja policije, Nikša Jelovčić te upoznao iste s postavom izložbe.

Na samom početku izložbe obratio se je voditelj likovnih radionica u Ustanovi za sveobuhvatnu skrb "Tigrovi", Đuro Đurić koji je govorio o izložbenim radovima i projektu "Tigar", kojeg provode s udrugom Mali dom.

Izložbu je otvorio načelnik Policijske akademije "Prvi hrvatski redarstvenik", Josip Ćelić koji se zahvalio izlagačima na izložbi, te istaknuo da je od 01.01.2023. godine Policijska akademija promijenila naziv u Policijska akademija "Prvi hrvatski redarstvenik", upravo kako bi se istaknula važnost uloge Prvih hrvatskih redarstvenika.

Također se gostima nakon otvorenja izložbe obratio bojnik Vinko Pavelić, koji je i sam bio sudionik akcije "Plitvice", te je naglasio kako se je važno prisjetiti junaka koji je dao svoj mladi život za Hrvatsku, Josipa Jovića, Prvog hrvatskog poginulog redarstvenika.

Josip Jović, je bio pripadnik Prvih hrvatskih redarstvenika i prvi poginuli hrvatski branitelj u Domovinskom ratu, izgubio je svoj mladi život braneći slobodu, demokraciju i teritorijalnu cjelovitost Republike Hrvatske na sam Uskrs, 31. ožujka 1991. godine, u policijskoj akciji "Plitvice".

Izložba je otvorena do 11. travnja 2023. godine, te se može posjetiti svakog radnog dana od 08 do 15 sati.