Osnovna škola iz Hercegovca posjetila Muzej policije

Učenici i profesori OŠ Slavka Kolara iz Hercegovca u sklopu terenske nastave posjetili su Muzej policije

U petak, 2. prosinca Muzej policije posjetili su učenici i profesori OŠ Slavka Kolara iz Hercegovca.
Tijekom posjeta koji je bio dio terenske nastave učenici su sa zanimanjem pogledali oba muzejska izložbena prostora – onaj koji se odnosi na povijesni razvoj redarstvenih vlast u Republici Hrvatskoj i dio koji prikazuje ulogu i značaj hrvatske policije u Domovinskom ratu.
Uz stručno vodstvo i kroz zanimljive priče mogli su čuti crtice iz povijesti policije kao i činjenice vezane za Domovinski rat, a upoznati su i sa zanimljivostima o eksponatima koji se čuvaju u muzeju. Saznali su tko su bili Josip Belušić i Ivan Vučetić i koliko su njihovi izumi i sustavi čuvanja podataka, kao što je baza otisaka prstiju, pomogli i unaprijedili rad policije u svijetu. Dječake je osobito zanimala odora specijalne i interventne policije, a svi su s posebnim zanimanjem razgledali veliku zbirku oružja.