Najava: Izložba "Ljepota lažnog sjaja" od 28. svibnja u Zaboku

Slika /vijesti/2020/plakat_zabok.jpg

Otvorenje izložbe je 28. svibnja 2020. u 19 sati, a izložba će se moći pogledati do 16. lipnja 2020. godine u Gradskoj galeriji Zabok, Zivtov trg10/I.

Od 28. svibnja građani Zaboka, ali i brojni gosti, moći će u Gradskoj galeriji Zabok razgledati izložbu krivotvorenih umjetnina Muzeja policije pod nazivom ''Ljepota lažnog sjaja''.

Ovaj postav izložbe koji čine 70-tak krivotvorina domaćih i stranih umjetnika - većinom ulja na platnu i nekoliko skulptura zasigurno su jedna od najzanimljivijih izložaka iz zbirki Muzeja policije, a  već nekoliko godina plijeni pozornost kako građana, tako i eminentnih stručnjaka iz područja povijesti umjetnosti, slikarstva, likovnih kritičara i mnogih drugih.