Muzej policije posjetilo gotovo 700 posjetitelja putem digitalnih platformi u Noći muzeja

• Slika: Noć muzeja 2021 - slike posjetitelja
  • Slika: Noć muzeja 2021 - slike posjetitelja II
  • Slika: Noć muzeja 2021 - slike posjetitelja III
  • Slika: Noć muzeja 2021 - slike posjetitelja IV
  • Slika: Noć muzeja 2021 - slike posjetitelja V
  • Slika: Noć muzeja 2021 - slike posjetitelja VI
  • Slika: Noć muzeja 2021 - slike posjetitelja VII
  • Slika: Noć muzeja 2021 - slike posjetitelja VIII
  • Slika: Noć muzeja 2021 - slike posjetitelja IX
  • Slika: Noć muzeja 2021 - slike posjetitelja X
  • Slika: Noć muzeja 2021 - slike posjetitelja XI
  • Slika: Noć muzeja 2021 - slike posjetitelja XII
  • Slika: Noć muzeja 2021
  • Slika: Noć muzeja 2021 - slike posjetitelja XIII

Muzej policije nedavno je proslavio prvu godišnjicu otvorenja, a kruna izuzetno uspješne godine bila je sudjelovanje u manifestaciji Noć muzeja 2021

Protekla godina bila je puna izazova zbog pandemije Covid-19 virusa te potresa koji je pogodio Zagreb i ostavio oštećenja i u našem prostoru. No bez obzira na sve teškoće s ponosom možemo reći da smo izuzetno zadovoljni s postignutim, pa tako i s brojem posjetitelja u Noći muzeja.

Prije samog početka manifestacije Noć muzeja i sami smo bili skeptični oko broja posjetitelja  zbog situacije s pandemijom i svim propisanim mjerama zaštite, no neposredno nakon početka manifestacije prvi posjetitelji došli su u muzej. Gotovo 50 posjetitelja fizički je bilo u muzeju, uglavnom se radilo o obiteljima, a posebno su nas razveselila djeca sa svojim oduševljenjem prema policijskom pozivu i svojim kreativnim pitanjima. Putem digitalnih platformi Muzej policije posjetilo više od 670 ljudi.

Tijekom razgledavanja postava posjetitelji su imali stručno vodstvo u kojemu su istaknute  važne povijesne činjenice vezane uz razvoj redarstvenih snaga na području Republike Hrvatske, od Karlovačke građanske garde do današnje moderne policije, koja stručnošću i vrhunskom opremom ne zaostaje za najmodernijim policijama svijeta. Isto tako posjetiteljima je istaknuta važnost policije tijekom Domovinskog rata te prezentirana velika zbirka oružja. Na televizijskom ekranu, ali i na društvenim mrežama te na internetskoj stranici Muzeja policije posjetitelji su mogli pogledati promotivni video o Muzeju policije snimljen u suradnji s Akademijom dramskih umjetnosti, kao i foto izložbu na temu Koroni i potresu usprkos. Foto izložbom bio je cilj pokazati svakodnevicu policijskih službenika, ali i drugih žurnih službi tijekom protekle godine koja je bila obilježena virusom COVID 19 i potresima.

Prilikom posjeta građani su mogli fotografirati i snimati sve eksponate i događanja u muzeju, a najmlađi su se s veseljem fotografirali s policijskim kapama i reflektirajućim prslukom pokraj službenog policijskog motora, kao i na stolici za signaletičku fotografiju.

Posjetitelji su bili posebno oduševljeni s prezentacijom izuzimanja otisaka prstiju, a na kraju posjeta rado su svoja zapažanja i ekspresije napisali u knjizi dojmova.
Muzej policije zahvaljuje svim dosadašnjim  posjetiteljima i poziva sve zainteresirane da nas posjete svakog radnog dana u vremenu od 10 do 13 sati, kao i svaku prvu subotu u mjesecu u isto vrijeme. Ulaz je slobodan.

Veselimo se vašem posjetu!

Pisane vijesti | Društvo i zajednica