Muzej policije otvorio izložbu u Lazaretima u Dubrovniku

Izložba se može pogledati od ponedjeljka do petka od 10 do 18 sati i subotom od 10 do 14 sati do 7. studenog

U Lazaretima u IV. I V. lađi u Dubrovniku od 19. listopada do 7. studenoga 2019. može se pogledati izložba krivotvorenih umjetnina „Ljepota lažnog sjaja“.

Otvorenju izložbe nazočili su gradonačelnik grada Dubrovnika Mato Franković koji je i otvorio izložbu, načelnik Policijske uprave dubrovačko-neretvanske Ivan Pavličević, načelnik Policijske akademije Dubravko Novak, voditeljica Muzeja policije Helena Biočić, direktor Dubrovačke baštine Tonči Daničić.

U Lazaretima je izloženo 50 krivotvorenih slika i dvije skulpture iz zbirke krivotvorina Muzeja policije, a posjetitelji su mogli čuti kako se zaštititi i na što treba pripaziti da ne postanu žrtve krivotvoritelja.

Prisutne je pozdravio direktor Dubrovačke baštine Tonči Daničić koji se zahvalio na suradnji Policijskoj akademiji i Muzeju policije. Voditeljica Muzeja policije Helena Biočić ispričala je nekoliko zanimljivih priča koje stoje iza izloženih djela i početke stvaranja ove zbirke.

Obratio se i načelnik Policijske akademije Dubravko Novak ističući da izložba ima preventivnu ulogu, a s druge strane educira ljude kako bi izbjegli mogućnost kupovine krivotvorina.

Načelnik Policijske uprave dubrovačko-neretvanske Ivan Pavličević zahvalio je Dubrovačkoj baštini i gradu Dubrovniku na podršci u organizaciji ove izložbe i naglasio da je policijskoj upravi cilj spriječiti kaznena djela ove vrste i time povećati zbirku Muzeja policije.

Na samom kraju gradonačelnik Mato Franković istaknuo je veliku zanimljivost ove izložbe što se vidjelo po izuzetnom interesu javnosti te je proglasio izložbu otvorenom.

Nakon službenog otvorenja posjetitelji su mogli uz stručno vodstvo razgledati izložbu, a nakon toga uslijedilo je druženje i nastavak razgovora na ovu zanimljivu temu.

Izložba se može pogledati od ponedjeljka do petka od 10 do 18 sati i subotom od 10 do 14 sati sve do 7. studenog 2019. godine.