Izložba fotografija Muzeja policije

U auli Policijske akademiji Muzej policije postavio je izložbu fotografija. Radi se o izložbi „Policija kroz fotografiju“ koja je do sada bila postavljena u sjedištu Ministarstva unutarnjih poslova, a potom u Kulturnom centru u Đakovu.

Policijski službenici iz gotovo svih policijskih uprava prijavili su svoje radove za izložbu zaposlenika MUP-a. Kroz objektiv fotoaparata, ali i mobitela prikazali su različite priče i teme iz svakodnevnog rada policije i svih njezinih područja djelovanja.

Upravo činjenica da su fotografije snimili sami djelatnici MUP-a daje im na važnosti jer su uspjeli uhvatiti kadrove iz rada policije koji zbog prirode posla nisu uvijek dostupni javnosti. Uz to, fotografije koje su izložene prikazuju kako vidimo sami sebe.

Ova izložba dokaz je da naši službenici imaju „dobro oko za fotografiju“ i da su zaista pravi umjetnici.

Na Policijskoj akademiji izloženi su radovi devet policijskih službenika i službenica s 45 fotografija. Izložba se može pogledati svakim danom od 7 do 15 sati do kraja svibnja ove godine.