Godina dana od otvorenja izložbenog prostora Muzeja policije

Svoja vrata Muzej policije svečano je otvorio 19. prosinca 2019. godine

U svojih godinu dana postojanja u ova izazovna vremena kada je smanjeno kretanja građana, a samim time i posjećivanje muzeja, izuzetno smo zadovoljni posjećenosti i interesom građana za povijest policije. Bez obzira i na višemjesečno zatvaranje vrata zbog oštećenja u snažnom potresu koji je u ožujku pogodio Zagreb, nakon saniranja nastalih oštećenja ponovno smo otvorili i tijekom 2020. godine imali više od 2500 posjetitelja.

Stvarajući izložbeni prostor Muzeja policije ideja je bila približiti građanima povijesni razvoj redarstvenih snaga na prostoru naše domovine i prikazati neizmjernu ulogu policije u Domovinskom ratu kroz fundus iz svih naših 18 zbirki.

Zadovoljstvo nam je što djelujemo u okviru obrazovne institucije i što kroz njega, upoznavajući povijest redarstvenih vlasti, prolaze svi polaznici Policijske škole, studenti Visoke policijske škole, ali i policajci polaznici raznih oblika cjeloživotnog obrazovanja. Svim našim posjetiteljima izuzetno je zanimljiv postav o ulozi policije u Domovinskom ratu, a taj dio s ponosom razgledavaju kolege policajci i oni koji su već umirovljeni, a su bili sudionici Domovinskog rata i s ponosom prepričavaju svoja sjećanja.

Naposljetku želja nam je da Muzej policije bude mjesto gdje će ponajprije naši najmlađi posjetitelji stvarati sliku o policiji,  kao zaštitniku i prijatelju, jer jedino kroz povjerenje građana policija može izražavati svoju društvenu svrhu i ciljeve.

Pridržavajući se svih epidemioloških mjera vrata Muzeja policije otvorena su svaki radni dan od 10 do 13 sati te svake prve subote u mjesecu u isto vrijeme.

Pisane vijesti | Društvo i zajednica