Budući restauratori posjetili Muzej policije

• Slika: Studenti u posjeti I
  • Slika: Studenti  posjeti II

Posjet u sklopu praktične nastave o postupcima kopiranja i krivotvorina

Danas su Muzej policije posjetili profesorice i studenti Odsjeka za konzerviranje i restauriranje umjetnina Akademije likovnih umjetnosti u Zagrebu, a  posjet je organiziran u sklopu praktične nastave o postupcima kopiranja i krivotvorina.

Tijekom posjeta gosti su razgledali oba izložbena prostora Muzeja s posebnim osvrtom na zbirku krivotvorenih umjetnina uz koju su mogli čuti zanimljive priče vezane za umjetničke slike i skulpture koje su dio kriminalističke zbirke Muzeja policije u kojoj je više od 70 krivotvorina.

Studenti su uz stručno vodstvo djelatnika muzeja mogli iz prve ruke vidjeti krivotvorene umjetnine a uz stručnu pomoć profesorica i tehnike korištene od strane krivotvoritelja.

Studenti i profesorice bili su oduševljeni posjetom muzeju, a Muzej policije izražava zadovoljstvo što smo pridonijeli usavršavanju budućim restauratorima i konzervatorima umjetnina.