U policijskoj upravi održan okrugli stol o krivotvorenim umjetninama

Povodom zatvaranja izložbe krivotvorenih umjetnina „Ljepota lažnog sjaja“, danas, 30. studenog, u Policijskoj upravi osječko-baranjskoj održan je okrugli stol o krivotvorinama umjetnina.
Na okruglom stolu sudjelovali su: dr. art. Dijana Nazor, viši konzervator – restaurator Hrvatskog restauratorskog zavoda, prof. dr. sc. Jana Žiljak Gršić, mag. design, voditeljica Stručnog studija informatike Tehničkog veleučilišta Zagreb, pročelnica Informatičko računarskog odjela Tehničkog veleučilišta Zagreb, Dinko Županović, akademski slikar i restaurator, ravnatelj kulturnog centra Bilje, Sandro Ambrinac, akademski restaurator konzervator i profesor na Školi primijenjene umjetnosti i dizajna Osijek, Helena Biočić, voditeljica Muzeja policije i Mira Ćurić, policijska službenica Sektora kriminalističke policije.
Također su sudjelovali i učenici Škole primijenjene umjetnosti i dizajna Osijek.
Prisutni su imali priliku saznati na koji način se čuvaju podaci o umjetninama, gdje i kako sa sigurnošću provjeriti radi li se o originalnoj umjetnini ili o krivotvorini, upoznati vrste krivotvorina te kome se obratiti ukoliko posumnjaju u istovjetnost umjetnina te koja je razlika između kopije i krivotvorine.