Srednjoškolci iz Čazme posjetili Muzej policije

Dio je to projekta Muzeja policije "Upoznaj hrvatsku policiju"

Učenici Srednje škole Čazma smjera opće gimnazije i smjera tehničara cestovnog prometa danas 11. listopada došli su u posjet Muzeju policije i Policijskoj akademiji u sklopu projekta "Upoznaj hrvatsku policiju“.

Dolaskom na Policijsku akademiju u Policijskoj školi "Josip Jović" održano im je uvodno predavanje načelnika Policijske akademije Dubravka Novaka i voditeljice Muzeja policije Helene Biočić, gdje su upoznati s ustrojem Ministarstva unutarnjih poslova te s aktivnostima i radom svih službi Policijske akademije.

Nakon uvodnog predstavljanja učenici su posjetili Muzej policije gdje ih je voditeljica upoznala s poviješću hrvatske policije, ulogom policije u Domovinskom ratu i s eksponatima koji se čuvaju u Muzeju policije. U čuvaonici predmeta imali su priliku vidjeti bogatu zbirku oružja.

U Centru za obuku vodiča i dresuru službenih pasa voditelj Berislav Lankaš održao im je predavanje o funkcioniranju centra, a instruktori su sa službenim psima pokazali vježbe poslušnosti i detekcije droge.

Djelatnici Centra za forenzična ispitivanja, istraživanja i vještačenja Ivan Vučetić su im prezentirali aktivnosti centra, a učenici su mogli sudjelovati u raznim radionicama i vježbama iz domene daktiloskopije, traseologije, bioloških vještačenje i drugo.