Policijsku akademiju posjetili učenici Trgovačke škole Zagreb

  • Slika:
  • Slika:
  • Slika:
  • Slika:
  • Slika:
  • Slika:

Učenici Trgovačke škole iz Zagreba, polaznici fakultativne nastave ZAG - Zajednica aktivnih građana, posjetili su Policijsku akademiju „Prvi hrvatski redarstvenik“ te u sklopu posjeta obišli i Muzej policije

Tijekom obilaska učenici su se upoznali s djelovanjem Policijske akademije i načinom obrazovanja budućih policijskih službenika. Glavni dio programa bio je posjet Muzeju policije, gdje su učenici kroz stručno vodstvo imali priliku saznati više o nastanku i razvoju policijske službe u Hrvatskoj. Razgledali su muzejske zbirke, povijesnu policijsku opremu i predmete koji svjedoče o razvoju policije kroz različita povijesna razdoblja.

U sklopu programa predavanje je održao policijski službenik Mario Akmačić, koji je učenicima govorio o ulozi policije u društvu, važnosti odgovornog ponašanja građana te o suradnji policije i zajednice u očuvanju sigurnosti.

Posjet je nastavljen obilaskom Centra za dresuru službenih pasa, gdje su učenici imali priliku upoznati se s načinom rada policijskih pasa, njihovom obukom i važnom ulogom koju imaju u policijskim zadaćama. Tijekom ovog dijela programa učenicima je također predstavljen i preventivni aspekt policijskog djelovanja, uključujući edukaciju o štetnosti i opasnostima zlouporabe droga.

Ovakvi posjeti važan su dio edukativne djelatnosti Muzeja policije i Policijske akademije jer mladima omogućuju izravan uvid u povijest, organizaciju i djelovanje policijske službe te potiču razumijevanje važnosti sigurnosti i odgovornog ponašanja u društvu.

Stranica | Odgoj i obrazovanje