Otvorenje izložbe „Vatreno oružje iz zbirke Muzeja policije“

Slika /slike/vijesti/top vijesit/vatr_oruz.jpg

Foto: plakat Muzeja policije

Ministarstvo unutarnjih poslova i Muzej policije predstavljaju izložbu „Vatreno oružje iz zbirke Muzeja policije“.

U zbirci dominira vatreno oružje 20. stoljeća. Posebnu vrijednost ima oružje hrvatske proizvodnje stvarano u trenucima otvorene velikosrpske agresije i međunarodnog embarga na uvoz oružja, a bit će izloženo i povijesno oružje iz II. svjetskog rata.

Deset posjetitelja izlože koji posjeduju oružni list i koji će ispuniti listić s osobnim podacima bit će nagrađeno pucanjem iz pištolja HS 9 mm na streljani streljačkog kluba „Las“ u Zagrebu.

Otvorenje izložbe bit će u četvrtak, 18. travnja 2013. u 12 sati, u sjedištu Ministarstva unutarnjih poslova, Savska cesta 39, u Zagrebu pa pozivamo sve zainteresirane građane da nam se pridruže.

Izložba će biti otvorena za posjetitelje do 5. svibnja, svakog radnog dana od 8 do 16 sati, a subotom i nedjeljom od 9 do 13 sati. Ulaz je slobodan.