Otvorena izložba "Harmonija zločina"

Spoj umjetnosti i kriminalistike prezentiran na izložbi Gorana Šoštarića "Harmonija zločina"

Na Policijskoj akademiji "Prvi hrvatski redarstvenik" u Policijskoj školi "Josip Jović" u srijedu 18. listopada u 18,30 sati otvorena je izložba "Harmonija zločina".

Izložbu su predstavili voditelj Muzeja policije, Nikša Jelovčić, autor Goran Šostarić i policijska službenica Kriminalističke analitike PUZ-a, Mirjana Miličević.

Svim prisutnima riječi dobrodošlice uputio je voditelj Muzeja policije, Nikša Jelovčić te upoznao iste s postavom izložbe.

Otvorenju je prisustvovalo 50-ak posjetitelja koji su mogli vidjeti 14 likovnih radova i četiri skulpture.

Na izložbi naziva „Harmonija zločina“ Goran Šoštarić odlučio se predstaviti drukčijom dimenzijom radova, a koji tek dijelom predstavljaju određeno nadovezivanje na prethodne cikluse trodimenzionalnih djela, kakve je publika mogla razgledati u raznim galerijskim prostorima, djela sinestetičkih konotacija glazbe (zvuka), prostora i rekompozicije instrumentarijuma.

Svoje slikovne motive i objekte gradi po vlastitom unutarnjem diktatu i bez vizualnih predložaka, čime se anatomija i harmonija isprepliću svaki put na drukčiji način u svakoj od slika, primjerice kod prikaza ruke, ovisno od duhovnog poriva koji proističe iz autorove osviještenosti spram motiva.

Goran Šoštarić uspješno premda je po struci kriminalist, djeluje na više umjetničkih polja,te posljednjih nekoliko godina bilježi više samostalnih izložbi, dok se i dulje vrijeme bavi glazbom, provlačeći nit eksperimentalne fuzije kroz aspekt zvukovnog i vizualnog.

Muzej policije potiče i promovira umjetnički rad policijskih službenika, a izložba je otvorena do 3. studenoga 2023. godine.