Otvorena božićna izložba Muzeja policije

Danas je u predvorju sjedišta MUP-a već tradicionalno otvorena izložba djelatnika MUP-a, prigodnog naziva „Božić 2011“.

U duhu nadolazećih božićnih i novogodišnjih blagdana,danas je u predvorju sjedišta MUP-a već tradicionalno otvorena izložba djelatnika MUP-a, prigodnog naziva „Božić 2011“. Svečano otvorenje uveličano je uz pratnju Tamburaškog orkestra Policijske akademije pod ravnanjem prof. Nevenke Pavleković, te prigodnim obraćanjem gospodina Željka Jamičića, voditelja Muzeja policije i gospodina dr. Josipa Mihaljevića, savjetnika ministra.

Ovogodišnja izložba okarakterizirana je u nekoliko stvari, a kao najvažnije ističemo desetu obljetnicu postojanja i rada Muzeja policije. Također ističemo da ovogodišnja božićna izložba broji najviše izlagača do sada, a svoje radove izlažu kolege, djelatnici MUP-a, Nikolina Gotal, Ivan Kovačić, Damira Fuzul, Siniša Klemen,Tomislav Kuliš, Slavko Brdarić, Ivica Blagović, Boško Čenan, Anita Živaljić Čotić, Nikša Jelovčić, Mia Jezernik i Valerija Golubić. Našim kolegama uručeni su i prigodni darovi za njihov doprinos ovoj izložbi. Osim nekih uobičajenih tehnika koje smo dosad imali prilike vidjeti, ove godine mogu se vidjeti i radovi u tehnici dekupaža, pirografije i puzzla.

Potaknuti domišljatošću naših izlagača i njihovim umjetničkim izražajem, tijekom ove izložbe organiziramo i radionice dekupaža, koje će voditi Nikolina Gotal, te svim zainteresiranima predstaviti način ukrašavanja predmeta tom u posljednje vrijeme vrlo popularnom tehnikom, pa će tako svi zainteresirani posjetitelji moći i osobno sudjelovati u izradi dekupaža u radionicama koje će biti organizirane tijekom postava izložbe.

Izložbu „Božić 2011“ može se razgledati svakim radnim danom od 8 do 16 sati, a za  posjetitelje će biti otvorena do 15 . siječnja 2012. godine.