Osmaši iz Sesveta posjetili Muzej policije

Učenici 8. razreda OŠ Sesvete u pratnji profesorica Marine Škledar, Andreja Ptiček i Suzane Grgić 8. i 11. travnja posjetili su Muzej policije i Policijsku akademiju

Voditeljica Muzeja policije Helena Jelinek Mareljić učenike i profesorice ukratko je upoznala s aktivnostima i ustrojem te djelokrugom rada službi Policijske akademije.
Nakon uvodnog predstavljanja učenici su posjetili Službu za obuku vodiča i dresuru službenih pasa gdje su imali prilike upoznati službenog pasa Snoopyja i instruktoricu Zvjezdanu Kušter. Učenici su sa zanimanjem gledali kratku vježbu poslušnosti i detekcije droge koju je izvodio živahni mješanac Jack Russell terijer, Snoopy.
U Muzeju policije slušali su o povijesti hrvatske policije, ulozi policije u Domovinskom ratu te o bogatoj zbirci oružja. Kroz obilazak muzeja uz stručno vodstvo čuli su neke od zanimljivosti o eksponatima koji se čuvaju u Muzeju policije. U sklopu obilaska muzeja, učenicima je organizirano i nekoliko forenzičnih radionica. Djelatnici Centra za forenzična ispitivanja, istraživanja i vještačenja "Ivan Vučetić" Mario Mikulić, Viktorija Sukser, Hrvoje Sarajlija, Veronika Marinović i Zdenko Mindum prezentirali su aktivnosti Centra, a učenici su kroz pet različitih radionica iz područja daktiloskopije, biologije, toksikologije, kemije i traseologije s izuzetnim zanimanjem dobili nova saznanja o tome čime se sve bavi policija, policijski forenzičari i vještaci.