Najava: Muzej policije prvi put sudjeluje u Noći muzeja

Slika topvijesti/2016/sijecanj/sova12.jpg

Foto: Noć muzeja

Muzej policije će prvi put, 29. siječnja, sudjelovati u 11. Noći muzeja koja će se održati diljem Hrvatske. Posjetitelji će moći posjetiti Muzej policije kao gostujući muzej u privatnom Muzeju automobila Ferdinand Budicki u Ulici Ljudevita Posavskog 48 u Zagrebu.

Muzej policije će izložiti službena vozila koja je policija koristila u svom radu. Također će se projicirati fotografije i filmovi o policijskim vozilima, promidžbeni spotovi iz Nacionalnog programa sigurnosti cestovnog prometa i drugi izlošci iz Muzeja policije.

Za posjetitelje je pripremljena i prigodna nagradna igra u kojoj će petero najsretnijih dobiti nagradu monografija „Cestovna vozila hrvatske policije 1913.-2014.“.

Noć muzeja će se održati u preko stotinjak hrvatskih mjesta i gradova te će u njoj sudjelovati tristotinjak muzejsko-galerijskih i inih institucija koje skrbe o očuvanju hrvatske materijalne  i nematerijalne baštine. Programi Noći muzeja 2016. tradicionalno su besplatni za sve posjetitelje.

Najave