NAJAVA: Izložba „Dobar dan, kontrola prometa!“ u Sisku

Slika /slike/vijesti/top vijesit/resize2.jpg

U Gradskom muzeju Sisak u petak, 25. veljače u 12 sati, bit će otvorena izložba prometne policije PU sisačko-moslavačke, Muzeja policije i Auto kluba Sisak, koja pod nazivom „Dobar dan, kontrola prometa!“ podsjeća na aktualne prilike, policijske prometne tehnike i prometne kulture, ovoga puta s naglaskom na sisački kraj.

Nekonvecionalan naslov, sastavljen od riječi kojima se prometni policajci svakodnevno obraćaju vozačima u nadzoru prometa i vozila, glavna je misao vodilja izložbe. Na takav se način javnosti želi približiti nastanak prometne policije i zanimljivosti iz njezina rada, pojasniti njezine zadaće te zakonski okvir unutar kojeg djeluje.

Među mnogobrojnim izlošcima prikazuje se oprema kojom se prometna policija služila u povijesti te ona koja je danas u upotrebi, istovremeno ističući neke od najtežih oblika narušavanja sigurnosti u prometu.

Osim izložaka, sisački postav prate projekcije tematskih fotografija i promidžbenih spotova policija različitih zemalja. Neovisno o svojoj dobi, većina će posjetitelja pronaći nešto za sebe. Stariji bi se sugrađani, tako, mogli prisjetiti nekadašnjih policijskih odora, dokumenata ili pak registracijskih pločica koje su najdirektniji pokazatelj izmjena koje su donijele godine. Mladim će vozačima, ali i onim budućima, svakako najzanimljiviji biti simulator vožnje na motociklu ili pak tzv. „pijane naočale“, koje simuliraju opijenost alkoholom.

Na najmlađe posjetitelje dojam će svakako ostaviti postav modela policijskih autića, a za njih smo pripremili i raznovrstan promidžbeni materijal iz akcije „Djeca prijatelji u prometu“. Svi posjetitelji izložbe moći će sudjelovati u nagradnoj igri te tako uz zabavu osvježiti znanje o prometnim pravilima a možda i osvojiti koju nagradu.

Na samom otvorenju izložbe nazočnima će se obratiti ravnateljica Muzeja grada Siska Davorka Obradović, voditelj Muzeja policije Željko Jamičić dok će izložbu otvoriti načelnik PU sisačko-moslavačke Marko Rašić.

Izložba će biti otvorena do 18. ožujka 2011. godine, od utorka do petka od 10 do 18 sati, a subotom i nedjeljom od 9 do 12 sati.

Skupne posjete potrebno je najaviti sisačkom Muzeju dva dana unaprijed, zbog dogovora termina pod stručnim vodstvom.

Najave