Muzej policije ugostio djecu iz Svete Nedjelje i Velike Gorice

Pedesetak djece u pratnji svojih odgojitelja posjetilo je Policijsku akademiju "Prvi hrvatski redarstvenik"

U petak, 29. rujna Muzej policije posjetilo je pedesetak djece Dječjeg vrtića "Didi" iz Svete Nedjelje i Velike Gorice u pratnji odgojitelja.

Kroz veselu atmosferu djeca su uz stručno vodstvo muzejom doznala puno novih informacija o hrvatskoj policiji i o svakodnevnim poslovima kojima se policija bavi.

Kako su izgledali prvi policijski službenici, kako se ponašati u prometu, treba li sjediti u dječjoj sjedalici u automobilima, što su otisci prstiju, kako radi robot za razminiranje, bila su samo neka od znatiželjnih dječjih pitanja na koja su dobili odgovor.

U sklopu posjeta Policijskoj akademiji "Prvi hrvatski redarstvenik " djeci je organiziran i obilazak Centra za obuku vodiča i dresuru službenih pasa gdje su se družili sa službenim psom Snoopyem.

Po završetku posjeta djeca su s oduševljenjem pogledali moto show i akrobacije koje je izveo Dejan Špoljar iz Stunt rider teama.