Muzej policije - dvije godine otvoren za posjetitelje

Tijekom dvije godine više od tri i pol tisuće građana posjetilo je muzej dok je virtualnu šetnju vidjelo njih više od 35 tisuća

Dvije godine prošlo je otkako je Muzej policije otvorio vrata za građane i bez obzira na sve izazove i ograničenja sa zadovoljstvom možemo reći da je posjećenost muzeja jako dobra, a dojmovi posjetitelja izuzetno pozitivni.

Postav Muzeja policije koji prikazuje povijesni razvoj redarstvenih snaga na području Republike Hrvatske, kao i poseban dio, u kojemu je prikazan ratni put i uloga policije u Domovinskom ratu, izuzetno su zanimljivi našim posjetiteljima. Posebno nas vesele posjeti djece i mladih, ali djelujući u okviru Policijske akademije Muzej policije često je mjesto druženja i edukacije polaznika Policijske škole, studenata i kolega policajaca.

Trudimo se približiti građanima i potencijalnim posjetiteljima putem društvenih mreža i naše web stranice, gdje redovito objavljujemo vijesti i zanimljivosti vezane za aktivnosti Muzeja policije. Zainteresirani mogu pogledati promotivni video te virtualnu šetnju kroz naš muzej što je izuzetno dobro prihvaćeno od strane građana, a sve to govori u prilog ostvarenju našeg konačnog cilja i svrhe - stvaranju pozitivne percepcije građana o policiji i povjerenja, bez kojeg policija kao javni servis na usluzi građanima ne bi mogla kvalitetno raditi svoj posao.

Tu su i projekti, izložbe i suradnje koje Muzej policije ostvaruje sa drugim muzejima, galerijama i institucijama u Hrvatskoj. U posljednje dvije godine unatoč potresu i pandemiji COVID–19 organizirano je 15 izložbi što u našem muzeju, što kao gostujuće izložbe u galerijama i izložbenim prostorima diljem Hrvatske.

Djelatnici Muzeja policije uz puno entuzijazma, a prije svega vođeni dojmovima i prijedlozima posjetitelja muzeja i kolega policajaca i dalje će se truditi da Muzej policije bude mjesto zajedničkih susreta građana i policije, radionica za mlade, smijeha i dječje igre, ali i mjesto gdje se istražuje, prikuplja i čuva povijest hrvatske policije.