Izložba "Vremeplov prometne policije"

Jučer u 12 sati u prostoru Narodnog muzeja Zadar u Gradskoj loži voditelj Muzeja policije MUP-a RH Željko Jamičić i načelnik Policijske uprave zadarske Anton Dražina svečano su otvorili izložbu pod nazivom "Vremeplov prometne policije", koju su organizirali djelatnici Policijske uprave zadarske u suradnji s Muzejom policije MUP-a RH.

Otvorenju izložbe prisustvovalo je oko 150 posjetitelja, predstavnika županijske i gradske vlasti, predstavnika javnih ustanova, poduzeća i svih lokalnih medija te građana i turista grada Zadra. Istodobno, prisustvovali su i policijski službenici Republike Mađarske, koji su upravo jučer započeli s radom na području PU zadarske, a što je zabilježila i mađarska televizija.

Izložba je još jedan izraz u nizu napora prometne policije čiji je glavni cilj smanjenje stradavanja u prometu. Isto tako, ovom se izložbom javnosti želi približiti nastanak prometne policije, kako u Zadru tako i u Republici Hrvatskoj, te objasniti koje su joj radne zadaće, ali i zakonski okviri unutar kojih djeluje, pokazati kojom opremom se služila, a koja je danas u uporabi. Posebno želimo istaknuti neke od najtežih oblika narušavanja sigurnosti u prometu i upoznati javnost sa sveukupnim stanjem sigurnosti prometa na području Zadarske županije u prošlosti i sadašnjosti.

U okviru izložbe organizirane su i projekcije video-spotova o prometnim nesrećama, prezentacija promidžbenog video-materijala PU zadarske, podjela promidžbenog materijala vezanog za Nacionalni program sigurnosti prometa na cestama, nagradna igra, vožnja motocikla na simulatoru te anketa građana kojom propitujemo njihovo mišljenje o radu prometne policije.

Pozivamo građane da posjete izložbu koja je otvorena danas od 9 do 12 sati i od 17 do 21 sat te sutra od 9 do 13 sati.

Ulaz je slobodan!