Izložba plakata Muzeja policije na Policijskoj akademiji

U predvorju Visoke policijske škole na Policijskoj akademiji u Zagrebu danas je postavljena izložba dijela plakata Muzeja policije.

Plakati se odnose na prevenciju kriminaliteta, sigurnost u prometu, školovanje za zanimanje policajac i plakate ranijih izložbi Muzeja policije.

Inače, u zbirci plakata Muzeja policije nalazi se više od 340 plakata, dok ih se na ovoj izložbi može pogledati oko tridesetak.

Plakati Muzeja policije podijeljeni su u grupe: Djeca u prometu, Hodočašća, Humanitarne akcije, Izložbe, Nasilje, Ovisnost, Pirotehnika i oružje, Samozaštita, Sigurnost u prometu,  Sportska natjecanja, Strane policije i Važni događaji.

Područje sakupljanja plakata Muzeja policije su sve aktivnosti u kojima sudjeluje policija, a posebno su značajni oni iz preventivnih akcija policije.

Među posljednjim plakatima su i plakati „Postani policajac“ i plakat „Postani pravi heroj naših ulica“, koji se također mogu vidjeti na izložbi.

Izložba Plakata ranije je bila postavljena u Knjižnici „Vladimira Nazora“ u zagrebačkom naselju Vrapče.

Izložba je otvorena svaki radni dan do 7. rujna ove godine od 7 do 15 sati u Visokoj policijskoj školi, Avenija Gojka Šuška 1 u Zagreb.