I ove godine izuzetna posjećenost u Noći muzeja

Građani se uvijek sa zanimanjem žele upoznati s poviješću redarstvenih snaga u Republici Hrvatskoj

Odaziv građana na 17. manifestaciju Noć muzeja bio je i ove godine za Muzej policije izuzetno dobar, jer se građani uvijek sa zanimanjem žele upoznati s poviješću redarstvenih snaga u Republici Hrvatskoj.

U sklopu ovogodišnje manifestacije Noći muzeja na temu „Između stvarnog i digitalnog" u policijskom muzeju moglo se je tijekom cijele večeri kroz radionice i uz stručnu pomoć aktivirati e-osobne iskaznice. Građani su uz asistenciju djelatnika AKD-a i PU zagrebačke aktivirali svoje eOI i mobilne aplikacije, a oni koji su zagubili ili zaboravili svoje aktivacijske podatke dobili su nove, bez potrebe odlaska u neku od policijskih uprava.

Drugi dio publike privukla dva zanimljiva predavanja. Ljubitelji kriminalistike slušali su predavanje o krivotvorenim dokumentima i o zaštiti osobnih dokumenata kroz koje ih je vodila samostalna vještakinja za rukopise i dokumente iz Centra za forenzična ispitivanja, istraživanja i vještačenja "Ivan Vučetić" Jasna Galeković.

O zadaćama i o ulozi specijalne policije u Domovinskom ratu i o ustrojavanju specijalnih jedinica policije 1990. godine govorio je Anto Šoljić, ratni načelnik Sektora specijalna policije.
Kroz stručno vodstvo postavom muzeja posjetitelji su mogli vidjeti predmete i opremu kojima se svakodnevno koristila policija, predmete iz kriminalističkih istraživanja, ali i impresivnu zbirku oružja, ali su mogli čuti i važne povijesne činjenice koje se vežu u policijsku profesiju.

Zadovoljstvo nam je i što nas u ovo vrijeme COVID-19 virusa veliki broj građana prati putem društvenih mreža i web stranice gdje mogu i virtualno prošetati našim muzejom https://muzej-policije.gov.hr/virtualna-setnja/969 .

Zahvaljujemo svim dosadašnjim posjetiteljima te pozivamo sve zainteresirane da nas posjete svakog radnog dana u vremenu od 10 do 13 sati, kao i svaku prvu subotu u mjesecu u isto vrijeme. Ulaz je slobodan.