Djeca iz Dječjeg vrtića „Šlapica“ iz Oroslavja u pratnji svojih odgojitelja posjetili su Policijsku akademiju "Prvi hrvatski redarstvenik" i Muzej policije

U petak 1. rujna 2023. godine Muzej policije ugostio je pedesetak djece Dječjeg vrtića „Šlapica“ iz Oroslavja u pratnji svojih odgojitelja.

Djeca su se, u Muzeju policije upoznala s poviješću hrvatske policije i njenom ulogom u donašanjem društvu. Kroz zanimljiv razgovor ponovila  su pravila ponašanja u prometu te u kojim prilikama i kako mogu doći do policijskih službenika.

Tijekom prigodnih radionica su naučili kako izgledaju i kako  pronaći otiske prstiju, čemu služi poligraf (detektor laži), a najviše zanimanja su pokazala za prometnu tehniku i policijske odore različitih rodova policije.

Nakon obilaska Muzeja policije djeca su posjetila  i  Centar za obuku vodiča i dresuru službenih pasa gdje je policijski službeni pas Snoopy izveo pokazne vježbe detekcije droge, što je kod djece izazvalo oduševljenje.