Članovi Moto kluba specijalne policije iz Domovinskog rata posjetili Muzej policije

Članovi  udruge Moto kluba specijalne policije iz Domovinskog rata posjetili su Muzej policije

U subotu, 15. srpnja 2023., Muzej policije ugostio je članove Moto kluba specijalne policije iz Domovinskog rata (MKSP)

Udruga Moto kluba specijalne policije iz Domovinskog rata (MKSP) osnovana je radi okupljanja i povezivanja svih pripadnika specijalnih jedinica policije, promicanja i održavanja njihova ratnog identiteta te sprječavanja zaborava njihova doprinosa u obrani i oslobođenju Hrvatske tijekom Domovinskog rata (1991.-1996.).

Članovi Moto kluba njeguju trajno sjećanje na žrtve i njihovo dostojno obilježavanje, ali i na ideale, povijesne i suvremene, kojima su vođeni tijekom aktivnog sudjelovanja u najvažnijim akcijama u obrani suvereniteta RH.

Prilikom posjeta Muzeju policije, uz stručnu pratnju voditelja Muzeja, upoznali su se s poviješću i zadaćama policije te sa zanimljivostima o pojedinim eksponatima koji se čuvaju u muzeju. Posebno emotivno razgledali su postav izložaka iz Domovinskog rata te pritom evocirali uspomene sa svog ratnog puta i oslobodilačkih akcija u kojima je važnu ulogu imala Specijalna policija MUP RH.

Predsjednik udruge Dorijan Vrbanc na kraju posjeta zahvalio je Muzeju na pozivu te najavio daljnju suradnju, a Muzeju je darovao promotivne materijale udruge i ratnu geografsku kartu iz VRO Oluja iz 1995. godine.