18. Noć muzeja u Muzeju policije

Muzej policije otvorio je svoja vrata građanima i sudjelovao u 18. Noći muzeja uz rekordan odaziv posjetitelja

Odaziv građana na Noć muzeja '23, bio je rekordan za Muzej policije. Više od 500 posjetitelja uživo se je upoznalo s poviješću redarstvenih snaga u Republici Hrvatskoj, dok je po evidenciji organizatora Hrvatskog muzejskog društva, koja uključuje i on-line pristupe, ta brojka je iznosila više od 4600 posjetitelja.

Posebni gosti Muzeja policije bili su Zoran Tomaš, koji je predstavio knjigu "Do pakla logora Bileća i natrag", dok je pomoćnik zapovjednika za Specijalnu policiju, Zapovjedništvo za intervencije, Stjepan Milković govorio o sudjelovanju SJP "Alfe" u domovinskom ratu.

Tijekom cijele večeri kroz radionice i uz stručnu pomoć, građani su mogli aktivirati e-osobne iskaznice, a oni koji su izgubili ili zaboravili svoje aktivacijske podatke dobili su nove, bez potrebe odlaska u neku od policijskih uprava.

Samostalna vještakinja za rukopise i dokumente iz Centra za forenzična ispitivanja, istraživanja i vještačenja "Ivan Vučetić", Jasna Galeković održala je predavanja o osnovnim zaštitnim elementima hrvatskih osobnih iskaznica, te novčanica i kovanica EUR-a, dok je njen kolega iz Centra, Zdenko Mindum vodio radionicu za djecu, gdje su djeca vidjela i osjetila po prvi put kako se uzimaju otisci prstiju.

Posjetitelji su izrazili veliko zadovoljstvo predavanjima i stručnom vodstvu muzeja, te su svoje impresije i zadovoljstvo napisali u knjizi dojmova.

Podsjećamo da je Muzej policije otvoren svakog radnog dana i prve subote u mjesecu u vremenu od 10 do 13 sati.

Hvala Vam na posjeti.